Kominki z 3 szybami

Wizja ognia

Posiadanie kominka oprócz walorów grzewczych to po prostu przyjemność. Ogień jednoczy i stwarza niepowtarzalną atmosferę, której inne formy ogrzewania nigdy nie będą w stanie zapewnić. W odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie wizją ognia 3D, pojawiły się liczne firmy produkujące wkłady kominkowe z taką właśnie wizją. Oprócz standardowych wkładów kominkowych z różnymi kształtami szyb, na szczególną uwagę zasłużyły sobie wkłady popularnie nazywane kominkami 3D. Najczęściej są to piece o dużym przeszkleniu z dodatkowymi dwiema bocznymi szybami bez szprosu.


Co oznacza termin wkładu kominkowego z szybami "bez szprosu"?

Jest to wkład kominkowy z jedną lub dwoma bocznymi szybami, które są łączone, bądź wkłady kominkowe z szybą giętą - w jednej całości.

Obecnie stosuje się połączenie szamotu, stali i żeliwa, a nie tylko żeliwa jak to było dawniej, co sprawia, że w nowoczesnych wkładach spala się mniej drewna. Postęp wśród firm produkujących tego typu wkłady kominkowe jest zauważalny. Przykładem mogą być firmy Bef, MCZ czy Piazetta. Rzecz jasna jest bardzo dużo firm o mniej znanej marce oferujące wkłady w niezwykle promocyjnych cenach, których wykonanie nie jest najlepsze i jeżeli zależy wam, na jakości, lepiej wybierać wkłady dobrych firm.

Mechanizm podnoszenia szyby do góry dodatkowo podwyższa atrakcyjność kominka, ułatwiając załadunek drewna, czy po prostu tworząc otwarte palenisko. Obecnie są to w pełni nowoczesne i lekkie mechanizmy oparte najczęściej na systemach linkowych, bądź na specjalnych sprężynach ulokowanych w prowadnicach gwarantujących niezawodną i niemal bezszelestną obsługę.

Współczesna oferta, firm produkujących kominki 3D jest bogata i szalenie pożądana przez amatorów domowego ogniska. Zastosowanie takiego rozwiązania daje olśniewający i niepowtarzalny efekt, który zobaczyć możesz w powyższych aranżacjach.

Spektakularny widok ognia