Nowoczesne obudowy kominkowe

Obudowy kominkowe powstają przede wszystkim według indywidualnego pomysłu (wizji) Klienta, a nierzadko wybierane są pośród naszych gotowych projektów obudów kominkowych, których zdjęcia znajdziecie w tym miejscu. W naszych realizacjach proponujemy szeroką kolorystykę kamienia macie, zatem do wyboru granity, marmury, trawertyny, piaskowce oraz inne kamienie w barwach i wzorach odpowiadających każdym pomysłom aranżacyjnych naszych klientów.

Nie bez znaczenia w projektach obudowy kominkowej jest doradztwo firm zajmujących się projektowaniem wnętrz, jednocześnie orientujących się w aktualnej ofercie rynku kominkowego. Bieżące trendy to w większości nowoczesna, prosta zabudowa, a także prężnie rozwijający się rynek pieców wolnostojących będących coraz częścią połączeniem piecyka z obudową przypominającą formę kominka.

Wychodząc naprzeciw aktualnym tendencjom w zakresie nowoczesnej aranżacji wnętrz, firma „KOMINEK” proponuje kilkadziesiąt wzorów zabudowy kominka w postaci obudowy wykonanej najczęściej z naturalnego kamienia.

Często wybieraną formą stanowiącą obudowę kominową jest filar. W przypadku przekroju kwadratowego nazywanym słupem, a w przypadku okrągłego kolumną. Duży salon niejednokrotnie może wydawać się trochę pusty, natomiast umiejscowienie pośrodku filaru z zastosowaniem trójstronnego wkładu kominkowego zapewnia doskonałą widoczność ognia i sprawia, że filar, mimo swej masywnej bryły nabiera lekkości. Zabudowy kominkowe w prostej formie wykorzystujące filar są proste, a jednocześnie dają nowe możliwości aranżacyjne, przy odpowiedniej stylizacji dopasują się do wnętrza w każdym stylu.

Moduły kominkowe

Bardzo ciekawą alternatywę do tradycyjnego stawiania kominków prezentują tak zwane gotowe moduły kominkowe składające się z wkładu kominkowego z idealnie dopasowanymi elementami odlanymi ze specjalnego betonu. Takie gotowe do montażu moduły montowane są według określonego schematu. Gotowy kominek można oczywiście otynkować i wykończyć według własnych upodobań, ale można także pozostawić w nowoczesnej stylistyce niewykończonego betonu. Dobrym przykładem są tutaj kominki systemu BRUNNER.

Jako, że obudowa większości modeli wykonana jest z tak zwanego "ciepłego betonu," jego zaletą będzie akumulacja i równomierne oddawanie ciepła przez długi czas, nawet po wygaśnięciu pieca.

Moduły kominkowe charakteryzuje forma prostej bryły z nieskomplikowanymi kształtami. Jako, że amatorów ceramiki na obudowach kominkowych jest wiele, firmy przygotowały opcje obudowy z ceramicznych kafli wielkoformatowych. Jedynym elementem, o który należy zadbać samemu, jest wykonanie otworu doprowadzającego powietrze z zewnątrz dla lepszego i czystszego spalania.